Prosperity – Meil pole kunagi olnud nii hea.

DSC04255.JPG

TV seriaal “Prosperity”. See on uus draama kohalikus kanalis. Samad tegijad, kes tõid meieni filmi Adam ja Paul. (Adam ja Paul on siis film kahest Dublini narkarist, põhja käinud mehest, kes longivad mööda linna ja otsivad oma võimalust. Midagi neil eriti ei õnnestu ja kõik see kukub kurbnaljakalt välja. See film, sest see näitab väga hästi seda, mida me aeg ajalt tänaval näeme, aga eriti näha just ei taha. Samuti näitas see väga hästi Dublinit.) Sama on ka selle uue seriaaliga. Muidugi ei tahaks ma sellist Dublinit teile näidata. See ei ole eriti ilus. See on kohe päris jube. No Eestiga võrdluseks võiks tuua ehk kopli liinide näite, aga see ei pea päris hästi paikka. Iroonia on just selles, et Iirimaa on rikas ja kõigil peaks minema hästi. Aga ei lähe. Alati on neid, kes ei saa ja neid kes ei tahagi. See on kurb, aga midagi pole teha.
Esmaspäevase seriaali peategelane oli 17 aastane tütarlaps, kes on siis lapsega üksi ja kodust tüliga lahkunud. Elab B&B’s ja käib vahel abiraha järel. Muidu longib mööda linna ja sisuliselt ei tee midagi. Pole ju midagi teha. Raha pole, kuhugi minna pole. Terve päeva ei saa ju ka B&B’s vedeleda.
Väga hea on see, et enamus seriaale (võib-olla ka kõik) on varustatud subtiitritega. Valid aga teletekstist 888 ja olemas. Eriti hea on see just sellise seriaali puhul, kuna keelekasutus on üsna huvitav. Selline lohakas inglise keel ja palju slängi. Huvitav on.

RTE2 – Prosperity
Iga esmaspäev kell 21:30

Vaadata saab ka internetis – Vaata siit. Iga nädal peale TV’s näitamist ilmub sama seerial ka veebi.

**Prosperty – Õitseng, Jõukus, küllus

RTE 2 Prosperity koduleht

Adam & Paul

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: